6. kolo

10.05.2011 19:30

Sparta Pivaři AC - Pirelli 4:3

Toto 6. kolo jsme se sešli výjimečně v úterý na Pankráci na hřišti Děkanka. Hrát mohl už i čerstvě zaregistrovaný Bohouš a nutno říci že se projevil jako platná posila. Ale vezmu to od začátku. O tomto zápase je možno říci že takhle přesně vypadá "zápas - blbec". Jako vždy jsme se hnali do útoku, ale Sparťani se také snažili a tak to vypadalo na celkem povedený match. Jenže jako první jsme "fasovali" my, po standardce se Frankie nestihl vrátit s útočníkem a ten zblízka prostřelil Radima. Netrvalo ale dlouho a přišla (dle mého soudu) jedna z nejpovedenějších akcí zápasu. Radim vyhodil balon přes celé hřiště až před vápno soupeře, Jery levou nohou ze vzduchu stáhl balon a pravou vypálil - 1:1. Toto skore ale opět nevydrželo dlouho a v té chvíli jsme měli smůlu - útočník soupeře vystřelil ostrou ránu, která však nemířila mezi tyče, bohužel trefila do hlavy Ondru, tím změnila směr a spadla přesně k opačné tyči než ke které mířil Radim. Ani tento gol nás nepoložil, stále se hrál dobrý fotbal z obou stran. Ale ani to nebylo konečné skore poločasu, soupeř díky své důslednosti stihnul ještě zvýšit na rozdíl 2 gólů kdy skákavý míč v našem vápně zpracovával Michal, nevšiml si ale soupeře který se zničehonic objevil za jeho zády a skluzem stihl míč dloubnout do brány. Do druhé půle jsme vlítli s odhodláním se skorem něco udělat, byli jsme určitě lepší, soupeř začal bránit vedení a jeho brankář předváděl skvělý výkon. Mezi tím jsme také začali nastřelovat tyče soupeřovy brány, celkem jsem těch nastřelených konstrukcí napočítal pět !!! Snížit na rozdíl jednoho gólu se hlavou do odkryté brány povedlo Bohoušovi, a to byl signál k ještě většímu tlaku, sparťany jsme točili jak na kolotoči, ti už odkopávali kam se dalo, ale když už jsme hráli všechno buď a nebo, z nenápadného autu stačil mírně tečoval balon soupeřův útočník a zase jsme prohrávali o 2 góly. Do konce už mnoho nezbývalo, ještě jsme dokázali díky Bohoušově střele snížit, ale víc už jsme nestihli a soupeř udržel svou výhru.
Hodnocení z lajny: po (herně) vyrovnané 1. půli jsme soupeře ve 2. půli mačkali jak citron, přehrávali ho, ale každý pátek není svátek, skvěle mu zachytal golman a štěstíčko tentokrát stálo na jeho straně. Myslím že minimálně bod jsme si za především 2. poločas zasloužili, tak snad příště...